Meditsiinilised ühekordselt kasutatavad maskid, type IIR
Kaitsemask on meditsiiniline kolmekihiline mask type IIR
Standard:EN14683:2019+ AC2019
Mugavad pehmed kummipaelad kõrva taha kinnitamiseks.
Kaitsemaski kasutusjuhend
- Enne meditsiinilise kaitsemaski puudutamist puhastage käed – peske käed vee ja seebiga vähemalt 20-30 sekundit, võimalusel kasutage alkoholi põhist käte desinfitseerimisvahendit.
- Asetage kaitsemask näole. Maskil käib värviline pool väljapoole ja ninaklambriga serv ülespoole. Pigistage maski metallriba või jäik serv nii, et see vormub ümber teie nina.
- Veenduge, et mask kataks nina, suu ja lõua.Kaitsemaski maski ei tohi puudutada, kui see on ees. Ära kanna maski lõua all ega taskus.
- Juhul kui kannate prille, asetage need maski peale.
- Pärast kasutamist eemaldage mask.
- Eemalda kaitsemask haarates maski paeltest või kummidest, ära puuduta maski välispinda.
- Mask visake kohe pärast kasutamist ära
- Pärast kaitsemaski puudutamist või selle eest võtmist puhastage uuesti käed.
- Type IIR meditsiinilise kaitsemaski bakterite filtratsiooni efektiivsus ≥ 98%
Kaitsemaski ettevaatusabinõud
Kaitsemaski maksimaalne kandmise aeg on 4 tundi, seejärel on soovitatav maski vahetada, sest selle pealispind võib kanda viirust edasi.
Maski tuleb vahetada, kui see on niiskunud ja puutunud kokku sekreedi pritsmetega.
Kindlasti ei tohi sama maski kasutada nii haigete inimeste kui ka beebidega kokku puutudes.
Maski kasutamisel ja äravõtmisel on oluline käte hügieen – muidu võib saastunud näomask nakatumist pigem soodustada
Säilitamistingimused
Hoida kuivas, toatemperatuuriga ruumis, kaitstuna otsese päikesevalguse eest.
Mask vähendab võimalust, et läheduses köhivalt inimeselt jõuab viirus pritsmetega terve inimeseni koguses, mis põhjustab nakatumise ja haigestumise.
Maskide tüüpe saab liigitada kolmeks:
- Mittemeditsiinilised kaitsemaskid (ehk kogukonnas kasutatavad kaitsemaskid, isetehtud maskid) on isetehtud või kaubanduses saadaolevad kaitsemaskid. Enamasti on need valmistatud erinevatest tekstiilimaterjalidest (riidest) või muudest materjalidest.
- Meditsiinilised kaitsemaskid on maskid, mis on mõeldud eelkõige selleks, et kaitsta patsienti meditsiinilise protseduuri ajal. Maskid vastavad ka Euroopa standardis EN 14683:2014 määratletud nõuetele.
- Filtreerivad poolmaskid kaitsevad väliskeskkonnas leiduvate osakeste eest. Filtreerivaid poolmaske jaotatakse klassideks selle järgi, kui hästi need filtreerivad. FFP2 klass tähendab, et see filtreerib 95% osakesi, mille läbimõõt on 0,3 µm ehk 0,0003 millimeetrit või enam. FFP3 kaitseklassi mask filtreerib vähemalt 99% õhus leiduvatest osakestest. Neid maske tohib kanda kuni kaheksa tundi.