Elektriline aspiraator

Hinga vabalt elektrilise ninaaspiraatoriga

Olenemata  vanusest on ummistunud nina ebamugav. See raskendab hingamist, sundides seda tegema suu kaudu, mis omakorda võib põhjustada kurguvalu ja häirida igapäevaseid tegevusi nagu hingamine ja söömine. Lapsed ja täiskasvanud saavad kinnisest ninast suhteliselt kiiresti üle, kuid imikute puhul on see veidi rohkem raskendatud. Lisaks sellele hingavad imikud esimestel elukuudel vaid läbi nina ning pisikeste ninakäikude tõttu võib juba väike kogus lima põhjustada ninakinnisust. See muudab lapse hingamise, söömise ja magamise väga raskeks, mis omakorda muudab lapsevanemate elu tohutult keerulisemaks.

 

Mis tekitab ninakinnisust?

Ninakinnisus tekib siis kui nina üritab väljutada mikroobe, mustust, tolmu, suitsu või muid ärritavaid aineid. Selleks toodab nina lima, mis kogub kogub kokku erinevad jäägid ja seejärel väljutab selle ninasõõrmetest.

Mõnikord võivad ka nina veresooned paisuda, mis võib põhjustada hingamisteede edasist ummistumist. 

Samuti põhjustab kuiv õhk nina ummistumist. Kuna õhk kuivatab ninasõõret seest, võib nahk lõheneda ja põhjustada turset. Kuiv õhk esineb sageli talvel keskküttega või konditsioneeriga hoonetes.

Lisaks koguneb liigne tatt ninna külmetushaiguste, viirushaiguste ja palaviku korral, seda eriti talvel haiguste perioodil. 

Mis on ninaaspiraator?

Ninaaspiraator on väike imemisseade, mis on loodud ninna kogunenud lima füüsiliseks eemaldamiseks. See puhastab hingamisteed ja aitab kergemini hingata. Eemaldatud lima kogutakse eraldi kambrisse, et seda saaks ohutult ja hügieeniliselt kõrvaldada.

Kuidas kasutada aspiraatorit?

  1. Paksu tati korral soovitatakse kasutada pehmendamiseks soolalahust. Ostke spetsiaalselt valmistatud tilgad või tehke lahus ise kodus – segage veerand teelusikatäit soola tassi sooja veega. NB! Ärge kunagi kasutage sama lahust kaks korda, tehke iga kord uus lahus!
  2. Mugavuse tagamiseks  asetage beebi ettevaatlikult tekile, seejärel pritsige pipetiga kolm tilka soolalahust mõlemasse ninasõõrmesse. See aitab lima pehmendada ja lagundada ninna tekkinud lima, muutes selle eemaldamise lihtsamaks
  3. Kasutage aspiraatorit vastavalt juhendile
  4. Peale kasutamist puhastage aspiraator

Aspiraatori kasutamise reeglid:

  • Enne uue seadme kasutuselevõttu tuleks seda kindlasti pesta
  • Loputage lima kogumisnõu ja otsikud pärast iga kasutamist
  • Kasutage õiget otsiku suurust
  • Niisutage enne protseduuri ninakäike (näiteks soolalahusega), et lima kergemini väljuks
  • Pigistage üks ninasõõrme pool kokku, et aidata teisest lima väljutada.
  • Pidage meeles, et seade kõrvaldab tagajärjed, mitte põhjuse, seetõttu pidage murettekitavate sümptomite ilmnemisel nõu arstiga!

 

Miks eelistada meie valikus olevat Depan elektrilist ninapumpa?

  • Ideaalne laste, eakate ja puudega inimeste ninast väljutamiseks
  • kaks silikoonotsikut, mis on mõeldud lastele ja täiskasvanutele
  • mugav Start / Stop nupp
  • ohutu otsaku kuju hoiab ära aspiraatori liiga sügavale sisestamise ega põhjusta ärritust
  • muudab hingamise, söömise ja magamise lihtsamaks
  • ideaalne koduseks kasutamiseks ja reisimiseks
  • kiire ja tõhus tegevus
  • sekretsiooni konteinerit on lihtne tühjendada ja puhtana hoida
  • ergonoomiline kuju tagab kindla haarde ja ei lase seadmel kasutamise ajal käest ära lüüa

 

 

Kas ninaaspiraator on ohutu?

Õige kasutamise korral on ninaaspiraatorid täiesti ohutud, aga kindlasti tuleks läbi lugeda kasutusjuhend. Samuti peaks piirama aspiraatori kasutamist maksimaalselt nelja korrani päevas ning see kasutusaeg peaks jaotuma päeva peale võrdselt. Liiga sage kasutamine võib ninasõõrmeid kuivatada ja ärritada, mis võib probleemi hullemaks muuta või isegi põhjustada ninaverejooksu. 

 

Alternatiivid elektrilisele aspiraatorile

Paljude värskete lapsevanemate jaoks võib elektrilise ninaaspiraatori kasutamine tunduda liiga intensiivne, kardetakse, et see kahjustab lapse ninakäike ning pole piisavalt hügieeniline või selle müratase tekitab lapsele stressi.

Isegi lastearstid soovitavad elektrilisi ninaaspiraatoreid ning need on õige kasutamise korral ohutud, on need mured põhjendatud ja arusaadavad.

Kui te aga siiski eelistate mõnda muud lahendust, siis saab peaaegu sama edukalt kasutada ka manuaalselt kasutatavaid pumpasid.

Samuti on kasulik teha auru – laske duši all kuum vesi jooksma ja kui vannituba on mõnus ja aurune, minge lapsega sinna ja veeaur teeb beebi ninasõõrmetes oma töö.