Nitriilkindad

Nitriilkindad – parim valik sinu käte kaitseks

nitriilkinnas

Nitriil on sünteetiline kautšuk, mis koosneb butadieenist ja akrüülnitriilist. See on vastupidav õlile, kemikaalidele ja kütusele ning talub sulamata temperatuure vahemikus -40°C kuni 108°C. 

Nitriilkummi esimene kommertstootmine algas Saksamaal 1935. aastal. Nitriili kasutatakse kaablikattena, kütusevoolikutes, tihendites, printeri vormirullides ja kinnaste valmistamisel. 

Nitriilkindad

Nitriilkindad on valmistatud nitriilkummist ning neid kasutatakse laialdaselt nende suurepäraste kaitseomaduste ja lateksvalkude puudumise tõttu. Erinevalt latekskinnatest ei tekita nitriilkindad allergilist reaktsiooni ning isegi kui sul endal ei ole lateksi vastu allergiat, siis inimene, kellega sa kokku puutud ,võib olla lateksi suhtes allergiline. 

Nitriilkindad on BPA-vabad, lateksivabad, ftalaadivabad, vinüülivabad, MBT-vabad ja puudrivabad. Nende kinnaste kemikaalitaluvus suurem kui teistel ühekordselt kasutatavatel kinnastel. Selle põhjuseks on asjaolu, et nitriilkummil on parem vastupidavus kemikaalidele, hapetele ja õlidele. Võrreldes neopreenkinnastega on need ka rohkem torke- ja lõikekindlamad.

Nitriilkindad on hea elastsusega, vastupidavad ja vettpidavad. Need kohanduvad käe kujuga ning tekstuursed sõrmeotsad tagavad hea haardavuse. Samuti on kinnastel klooritud viimistlus, mis muudab nende kätte panemise ja ära võtmise lihtsamaks ka siis kui käed on märjad. 

Nitriilkinnastel on väga lai kasutusvaldkond –  lubatud kasutamiseks meditsiinis AQL 1,5, iluvaldkonnas, toiduainetööstuses toiduainete käitlemisel, majapidamistöödes, autoremondis jne. Kui aastal 2009 moodustas nitriil ainult 22% kogu lateksi- ja nitriilkinnaste toodangust, siis nüüdseks moodustab see juba üle 50%.

 

Meie valikus on tume- ja helesinised, mustad, roosad, lillad ja rohelised nitriilkindad

 

Üheksa põhjust miks eelistada nitriilkindaid

1. Parem keemiline vastupidavus kui vinüül- ja latekskinnastel

Nitriilil on võrreldes vinüüli ja lateksiga kordades suurem keemiline vastupidavus, tänu millele kasutatakse neid kindaid laialdaselt tööstusharudes, kus käte kaitsmine on hädavajalik. See hõlmab meditsiini- ja teaduslaboreid, keemiatootmisrajatisi, nafta ja gaasiga seotud sektoreid ning muid kõrge riskiga töökohti.

2. Suur rebenemis- ja torkekindlus

Nitriil on lateksiga võrreldes ka 3-4 korda torkekindlam. Kindad kaitsevad käsi sisselõigete, haavade, kriimustuste, verevalumite ja muu sellise eest. Samuti erinevalt nitriilkinnastest on lateks kinnastes torkeauke raske tuvastada ning nende kasutajatel on oht kokku puutuda ohtlike materjalidega.

3. 100% lateksivabad

Lateks sisaldab looduslikku kautšuki valke, mis võivad kandmisel põhjustada allergilist reaktsiooni. Isegi kui praegu pole teadaolevat allergiat lateksi vastu, siis võib see aja jooksul korduval kasutamisel tekkida.

4. Suur puutetundlikkus

Nitriil on suurepärane materjal, mis säilitab puutetundlikust. Nitriilkinnaste kasutaja tunnetab käes olevaid esemeid, erinevalt mõnest muust materjalist valmistatud kinnastest, mis võib teatud tööstusharudes osutuda segavaks faktoriks.

5. Mugavus

Kuigi ühekordsed kindad on enamasti loodud kaitset pakkuma, siis vähem oluline ei ole see, et need oleksid käes mugavad. Nitriilkindad on elastsed ning kohanduvad käe kujuga. Samuti reageerivad kindad sinu temperauurile, mis muudavad need loomulikuks, tihedaks ja mugavaks.

6. Väike hõõrdetakistus

Nitriil on vähese hõõrdumisega materjal, mistõttu on neid eriti lihtne kätte panna ja ära võtta. Neid on eriti hea kasutata meditsiinivaldkonnas, kus iga patsiendi vahel on vaja kindaid vahetada.

7. Lai rakendusala

Tänu nitriilkinnaste kvaliteetsetele omadustele on need suurepäraseks valikuks mitmetele tööstusharudele.
Neid kasutatakse tavaliselt järgmistes sektorites:

  • Toiduainetööstus – restoranid, toitlustus, toiduainete töötlemisettevõtted
  • Tervishoid – haiglad, meditsiinilaborid, hooldekodud
  • Autotööstus – mehaanika, tootmisliinid
  • Keemiatehased – tootmine
  • Puhastustööstus – kodu, kaubandus

8. Veekindel

Kui töötate tööstuses, kus on oluline hoida oma käed kuivana, siis nitriilist valmistatud kindad on kõige õigem valik, sest need on täielikult veekindlad.

9. Pikaajaline kasutusvõimalus

Nitriil on lateksist tugevam ja vastupidavam materjal. Kindad kestavad kaua, kuid nagu iga looduslik toode, lagunevad need lõpuks. Kinnastel on pikk säilivusaeg, aga nende eluea tagamiseks hoidke neid otsese päikesevalguse ja kuumuse eest.

Kinnaste eemaldamine

Kinnaste kasutamisest ei ole mingit kasu kui neid ei eemaldata õigesti.

Kuidas õigesti kindaid käest eemaldada?

  • Haarake kinni kindast ühe käe peopesalt
  • Eemaldage kinnas peopesas,  sõrmede suunas, rullides kinnas pahupidi
  • Libistage kindata käe nimetissõrm ettevaatlikult kinda randme osast sisse, vältides kinda väliskülje puudutamist 
  • Tõmmake õrnalt kinnast väljapoole alla sõrmede suunas, eemaldades kinnas pahupidi
  • Tõmmake kinnas alla nii, et esimene kinnas satuks teise kinda sisse
  • Visake mõlemad kindad selleks ettenähtud kohta
  • Peske käsi 40-60 sekundit

Kuidas pesta õigesti käsi?

  • Tee käed ja randmed voolava vee all korralikult märjaks
  • Doseeri piisavas koguses seepi
  • Hõõru peopesi vastamisi
  • Hõõru parema käega vasaku käe selga nii, et ka sõrmed üksteisega kontaktis oleksid, korda sama teise käega
  • Hõõru peopesi vastamisi harali sõrmedega
  • Hõõru parema käe peopesas vasaku käe sõrmede pealispindu, korda sama teise käega
  • Hõõru parema käega ringjaid liigutusi tehes vasaku käe pöialt, korda sama teise käega
  • Hõõru ringjate liigutustega parema käe sõrmeotsi vasakus peopesas, korda sama teise käega
  • Loputa käed veega
  • Kuivata käed hoolikalt ühekordse paberrätikuga
  • Sulge kraan kasutades seda sama paberrätikut