Infrapunalamp
Mis on infrapunakiirgus?
Infrapunakiirgue olemasolu avastas Inglise astronoom sir William Herschel 1800. aastal päikese soojusefekti uurides. Ta lasi päikesevalguse läbi prisma, et näha selle valgusspektrit. Liigutades valgusspektris klaasist termomeetrit, sai ta kindlaks teha iga värvi soojusefekti alates sinisest ja lõpetades punasega. Selgus, et soojusefekt tõusis sinise juurest punase juurde liikudes. Herschel avastas juhuslikult, et soojusefekt tõusis ka pärast nähtava spektri punast osa. See viis infrapunakiirguse laineala avastamiseni elektromagnetilises spektris.
Infrapunakiirgus ei ole nähtav, aga me tunneme seda keha soojusena, kui infrapunalambi kiirgus puutub meie nahaga kokku. Infrapunakiirgusel on mitmeid eeliseid – see on kahjutu, mittetoksiline, keskkonnasõbralik ja ei põhjusta elektromagnetilist saastet nagu mõned teised elektromagnetilised kiirgused. Spetsiifilse lainepikkusega kiirgus tungib sügavale lihaskudedesse ja siseorganitesse, tekitamata seejuures palavustunnet. Kiirgavat soojusenergiat talletab hästi vesi, mida leidub meie kehas koguni 75 protsenti.
Infrapunakiirgus on laialdaselt kasutusel meditsiinis, kus seda kasutatakse valu leevendamiseks, põletiku vähendamiseks ja kiirendatud paranemise soodustamiseks. Kiirgust kasutatakse ka igapäevaelus, näiteks puldiautomaatide, turvaseadmete ja kodumasinate nagu infrapunaahi ja infrapunalampide juhtimiseks.
Kellele on mõeldud infrapunalamp?
Infrapunalamp on mõeldud inimestele, kes soovivad leevendada lihasvalu, liigeste jäikust, krampide ja pingete sümptomeid ning vabandeda sporditraumast ja stressist. Infrapunalambid on üldiselt turvalised, aga igaks juhuks tuleb enne nende kasutamist konsulteerida arstiga, et veenduda, et see sobiks konkreetse tervisemure jaoks. Samuti tuleks järgida tootja juhiseid ja vältida liiga pikka kokkupuudet lambiga, et hoiduda nahapõletustest või muudest kahjustustest.
Infrapunakiirguse kasulikkus
Soojusteraapia oli hinnatud ravimeetod juba iidsetest aegadest ja see on hea alternatiiv ravimitele. Külmetuste korral leevendab õigeaegne ravi infrapunalambiga haiguse kulgu ja kiirendab haigusnähtude kadumist. Palaviku korral tuleb aga siiski arstiga konsulteerida. Infrapunavalgusel on suurepärane põletikuvastane toime, see soodustab keha paranemist, seetõttu kasutatakse seda ravi vajavates piirkondades. Soojus vähendab lihaspinget ning liigesjäikust, stimuleerib kehas taastumisprotsesse ja puhastab nahka.
Samuti võib infrapunakiirgust kasutada paralleelravivahendina kõrva-, nina- ja kurguhaiguste puhul ning samuti näo- ja iluhoolduses, eriti ebapuhta naha puhul. Seadme infrapunakiirgus ei sobi naha pruunistamiseks.
Infrapunalampide mõju:
- Ei eralda elektromagnetväljja ega kujuta endast terviseohtu
- Kiirgust saanud naha verevarustus paraneb ning ainevahetusprotsessid kiirenevad.
- Tugevdab organismi ja peatab viiruste paljunemise
- Aitab külmetuse korral
- Aitab erinevate nahahaiguste korral
- Stimuleerib vereringet
- Leevendab valu
- Toimib rahustavalt, vähendab väsimust ja stressi
- Stimuleerib lihaspingeid
- Soodustab haavade paranemist
Infrapuna on 100% turvaline soojus, mis on sarnane meile tajutava päikeselt langeva soojusega, kuid mis ei sisalda kahjustavat ultraviolett kiirgust.
Kuidas kasutada infrapunalampi?
Raviefekti mõjutavad soojuskiirguse lainepikkus, doseerimise aeg ja tugevus. Kiirguse kestus sõltub patsiendi tundlikkusest, raviseansid võiksid vastavalt vajadusele toimuda 1-2 korda päevas, 5-12 minutit korraga. Alustada võiks alati lühemate protseduuridega, sest mõnel inimestel võib erandjuhtudel ka õige kasutuse korral tekkida soojusele allergiline reaktsioon või ülitundlikkus. Kindlasti tuleks jälgida, et tunneksite soojust meeldivana, vahemaa peaks olema vähemalt 80cm. Kui soojus tundub ebameeldivalt kuum tuleb vahemaad suurendada.
Vali õige lamp
Infrapunalampe on erineva võimsuse ja lainepikkusega, vali lamp vastavalt oma vajadustele ja eelistustele.
Paiguta lamp õigesti
Paiguta lamp nii, et see oleks umbes 30-60 cm kaugusel ravitavast piirkonnast ja oleks suunatud sellele piirkonnale.
Valmista ravitav piirkond ette
Enne infrapunalambi kasutamist puhasta ja kuivata ravitav piirkond. Eemalda kõik ehted ja riided, mis võivad takistada kiirguse levikut.
Reguleeri valgusvõimsust
Infrapunalambi valgusvõimsus peaks olema reguleeritud vastavalt sinu vajadustele. Alusta madalama võimsusega ja suurenda seda järk-järgult vastavalt oma mugavustasemele.
Kasuta lampi õigesti
Hoia infrapunalampi ravitava piirkonna kohal ettenähtud aeg. Liiguta lampi aeglaselt ümber ravitava piirkonna, et tagada ühtlane soojendamine. Vajadusel võib protseduuri korrata mitu korda päevas.
Järgi ohutusjuhiseid
Infrapunalambi kasutamisel järgi kindlasti ohutusjuhiseid. Ära kasuta lampi üle soovitatava aja ning hoia seda alati turvalises kauguses nahast ja teistest materjalidest, et vältida põletusi või muid kahjustusi.
Meie valikus on:
Võimsus: 300 W
Digitaaltaimeri funktsioonidega
Reguleeritav kaldenurk
100% UV-kaitsega keraamiline klaasplaat
Võimsus: 150W
5 erinevat kaldeasendit mugavaks kasutamiseks
Päevavalguslamp
Valgus, eriti päikesevalgus, on eluks hädavajalik ja sellel on otsene mõju inimkehale. See aitab kehal toota D-vitamiini, mis on vajalik tugevate luude ja terve immuunsüsteemi jaoks ning samuti aitab see reguleerida meie bioloogilist kellamehhanismi ja parandada meeleolu. Päikesevalgus kontrollib kaudselt melatoniini tootmist, mis jõuab verre ainult pimedas. See hormoon näitab kehale, et on aeg magama minna. Seetõttu toodetakse vähema päikesepaistega kuude jooksul rohkem melatoniini, mistõttu on hommikuti ka raskem üles tõusta.
Hea uudis on see, et enam ei pea valgusdoosi saamiseks teraapiakabinetti suunduma. Meie valikus olevate spetsiaalsete päevavalgusteraapia lampide abil saab iseseisvalt valgusravi teostada kodust lahkumata. Lisaks mugavusele on see ka väga säästlik lahendus.
Kellele on mõeldud valgusravi?
Valgusravi sobib peaaegu kõigile, mõne erandiga – see ei sobi silmahaiguste korral, diabeedihaigetele ja mõningaste ravimite võtmise ajal. Samuti tuleks ettevaatlik olla neil, kelle nahk on päikese suhtes tundlik. Oluline on märkida, et mõned inimesed võivad olla päevavalguslambi suhtes tundlikud ja see võib põhjustada silmadele pinget või peavalusid. Kui teil on tundlikkus valguse suhtes konsulteerige enne lambi soetamist spetsialistiga.
Valgusteraapia kasulikkus
Valgusteraapia on tavaliselt seotud hooajalise depressiooni raviga, kuid seda võib kasutada ka muude haigusseisundite, nagu unehäirete, väsimuse ja ärevuse leevendamiseks. Valgusteraapia toimib stimuleerides ajust serotoniini ja melatoniini tootmist. Serotoniin on neurotransmitter, mis on seotud meeleolu ja enesetunde reguleerimisega, samas kui melatoniin on hormoon, mis reguleerib une-ärkveloleku rütmi. Valgusteraapia aitab reguleerida nende ainete tootmist kehas, aidates seeläbi leevendada sümptomeid. Samuti võib lampide kasutamine aidata ka parandada vaimset fookust ja produktiivsust, eriti kui inimene veedab suure osa päevast siseruumides või tal on vähe võimalusi päevavalguse käes viibimiseks.
Päevalampide mõju:
- Vähendab valu intensiivsust
- Tugevdab lihaseid ja suurendab keha liikumist
- Parandab liikuvust ja liigutuste kiirust
- Parandab unekvaliteeti
- Lõõgastab ning rahustab
Kuidas kasutada päevavalguslampi?
Päevavalgust imiteeriva lambi efekt seisneb selles, et lamp, mille all inimene istub, on umbes 15 korda eredam tavalisest toavalgustist. Lambi all tuleb istuda umbes 20-30 minutit ja juba peale ühte seanssi peaks inimene tundma, et ta on saanud juurde energiat ja üldine enesetunne on paranenud. Võimalusel kasutage päevavalgusteraapiat kohe pärast ärkamist.
Vali õige lamp
Päevavalguslambid on erineva suuruse, võimsuse ja värvitemperatuuriga. Vali lamp vastavalt oma vajadustele ja eelistustele. Soovitatav värvitemperatuur on 5000–6500K.
Paiguta lamp õigesti
Paigalda lamp nii, et see oleks umbes 30 cm kaugusel sinu näost ja suunatud sinu suunas. Lampi saab kasutada ka kõrval asuva laua peal.
Kasuta lampi õigel ajal
Kasuta päevavalguslambi iga päev, eelistatavalt hommikul, vähemalt 20–30 minutit. Lampi võib kasutada ka pärastlõunal või õhtul, kuid ärge kasutage seda liiga hilja, et see ei segaks une kvaliteeti.
Reguleeri valgusvõimsust
Päevavalguslambid on tavaliselt varustatud võimsusregulaatoriga, mis võimaldab sul reguleerida valgusvõimsust vastavalt vajadusele.
Jätka regulaarset kasutamist
Päevavalguslambi kasulik mõju võib ilmneda alles pärast regulaarset kasutamist. Kui sa tunned end pärast paar nädalat lampi kasutamist paremini, siis jätka selle kasutamist regulaarselt.
Meie valikus on:
Valguse intensiivsus: 10 000 luksi
Värvustemperatuur: 6500k
Valgustuspind: 39 x 32 cm
Valguse intensiivsus: 10 000 luksi
Värvustemperatuur 6500k
Valgustuspind: 27 x 20,7 x 8 cm