Päikesekaitsevahendid

Päikesekaitsevahendid – suurim teene sinu nahale

australian gold päikesekaitse

Päike on meile kõige lähem täht ning sellest sõltub kogu elu Maal. Päike on äärmiselt vajalik nii meie planeedile kui ka siin viibivatele elusolenditele, samuti päikesevalgus kutsub esile mitmeid positiivseid muutuseid.

Päikese kasulikkus

Valguse ja soojuse allikas

Päike kiirgab valgust ja soojust, mis on elu aluseks. Valgus võimaldab fotosünteesi, mis on protsess, mille käigus taimed muundavad päikeseenergiat keemiliseks energiaks. Päikese soojus aitab reguleerida kliimat ja on oluline tegur ilmastikumustrite kujunemisel.

Vitamiin D süntees

Inimeste jaoks on päike vajalik D vitamiini tootimiseks naha kaudu. Vitamiin D on oluline kaltsiumi imendumiseks ja luude tugevdamiseks. Päikesevalguse puudumine võib põhjustada vitamiini puudust, mis võib omakorda viia terviseprobleemideni, näiteks luude hõrenemiseni.

Vaimne tervis

Päikesevalgusega kokkupuude mõjutab positiivselt meie vaimset tervist. Päike stimuleerib serotoniini tootmist ajus, mis on seotud meeleolu parandamise ja heaolutundega. Seetõttu võib päikesepaisteline ilm aidata vähendada stressi, ärevust ja depressiooni ning parandada üldist vaimset heaolu.

Energiaallikas

Päike on suurepäreaseks energiaallikaks. Päikeseenergiat saab muundada elektrienergiaks päikesepaneelide abil, mis pakuvad keskkonnasõbralikku ja taastuvat energiat. Päikeseenergia kasutamine vähendab fossiilkütuste tarbimist, õhusaaste ja kliimamuutuste riske.

Kuigi päike on väga kasulik, on oluline olla teadlik ka päikesega seotud riskidest ning võtta kasutusele vajalikud ettevaatusabinõu, et vältida päikesepõletust ja nahavähki. Väga oluline on viibida päikese käes mõõdukalt, kasutada päikesevarjusid, päikesekaitsekreeme ja sobivat riietust.

Päikese kahjulikkus

Päikesepõletus

Liigne kokkupuude päikesekiirgusega võib põhjustada päikesepõletust. See ilmneb nahapunetuse, valu, villide ja naha koorumise näol. Pikaajaline ja korduv päikesepõletus suurendab nahavähi riski.

Nahavähk

Pikaajaline kokkupuude päikesega, eriti kui nahk on kaitseta, suurendab nahavähi riski. Ultraviolettkiirgus päikesekiirguses võib kahjustada naharakke ja põhjustada DNA muutusi, mis võivad viia vähkkasvajate tekkeni.

Vananemisilmingud

Pikaajaline kokkupuude päikesega võib kiirendada naha vananemist. UV-kiirgus põhjustab kollageeni lagunemist nahas, mis viib kortsude, naha lõtvumise ja pigmendilaikude tekkeni.

Silmakahjustused

Päikesekiirgus võib kahjustada ka silmi. Korduv kokkupuude UV-kiirgusega võib põhjustada sarvkesta põletikku, silmaläätsede hägustumist ja silma keskosas oleva nägemisnärvi kahjustust.

Immuunsüsteemi pärssimine

Pikaajaline päikese käes viibimine võib häirida immuunsüsteemi toimimist. See võib suurendada riski nakkushaiguste suhtes ja vähendada immuunvastust teatud haigustele.

Kuidas viibida päikese käes ohutult?

Nagu eelnevalt selgus, on päikesel palju nii kasulikke kui ka kahjulikke omadusi. Kuidas siis viibida päikese käes ohutult ja võtta maksimum selle positiivsetest omadustest?

Selleks on mõned tõhusad meetodid:

Kasuta päikesevarju

Kui võimalik, jää päikese käes olles varju, eriti kõige intensiivsematel tundidel, milleks on üldjuhul 10.00-16.00. Päikesevarju all viibimine vähendab otsest päikesekiirgust nahal.

Kanna kaitseriietust

Kanna pikkade varrukatega särke, pükse, kleite ja seelikuid, mis kaitsevad nahka päikese eest. Valige tihedad kangad, mis ei lase läbi palju päikesevalgust.

Kasuta laia spektriga päikesekaitsekreemi

Kanna päikesekaitsekreemi kõigile avatud nahapiirkondadele. Valige kreem, mis kaitseb nii UVA- kui ka UVB-kiirguse eest ning millel on vähemalt SPF 30.

Kandke kreemi vähemalt 15-30 minutit enne päikese kätte minekut ning korrake seda vähemalt iga kahe tunni tagant või pärast ujumist.

Kanna päikeseprille

Kanna päikeseprille, millel on UV-kaitse, et kaitsta oma silmi kahjuliku päikesekiirguse eest. Vali prillid, mis blokeerivad vähemalt 99% UV-kiirgusest.

Hoidu päikesepõletusest

Väldi päikesepõletust, mis võib tekkida liiga pikaajalisest kokkupuutest päikesega. Kui tunned, et nahk hakkab punetama, siis liigu varju. Kindlasti tuleb meeles pidada, et ka pilvise ilmaga võib UV-kiirgus endiselt mõjuda. Päikesekaitse on oluline aastaringselt, mitte ainult suvel!

australian gold päikesekaitse

Kuidas valida sobiv päikesekreem?

Üheks olulisemaks vahendiks naha eest hoolitsemiseks on päikesekreem.

Toome välja mõned soovitused, kuidas valida endale kõige õigem kaitsevahend:

Laia spektriga päikesekaitsekreem

Vali päikesekaitsekreem, mis pakub kaitset nii UVA- kui ka UVB-kiirguse eest. Laia spektriga kreem kaitseb nahka päikesepõletuse, nahavähi ja enneaegse vananemise eest.

SPF ehk päikesekaitsefaktor

Päikesekaitsekreemide puhul on oluline SPF – see näitab, kui hästi kreem kaitseb UVB-kiirguse eest. Soovitatav on kasutada vähemalt SPF 30 kreemi, mis blokeerib umbes 97% UVB-kiirgusest. Kui soovid suuremat kaitset, võid valida ka kõrgema SPF-ga kreemi.

Kogus ja sagedus

Kanna päikesekaitsekreemi piisavas koguses –  soovitatav on kasutada umbes 2 milliliitrit kreemi ruutsentimeetri naha kohta. Oluline on kanda kreemi ühtlaselt kõigile avatud nahapiirkondadele. Korda kreemi kandmist vähemalt iga kahe tunni tagant või pärast ujumist, higistamist või rätikuga kuivatamist.

Õige kasutamine

Enne päikesekaitsekreemi kasutamist lugege alati tootepakendil olevaid juhiseid. Enamik kreeme tuleb kanda nahale umbes 15-30 minutit enne päikese käes viibimist, et see saaks nahal täielikult imenduda.

Kaitse kogu päevaks

Ära piirdu päikesekaitsekreemi kasutamisega ainult rannas või suviste tegevuste ajal. Päikese eest tuleb end kaitsta igapäevaselt, olenemata aastaajast. Päikesevalgus tungib läbi pilvede ja võib mõjuda ka läbi klaasi, seega kasuta kreemi ka siis, kui viibid siseruumides või pilvise ilmaga.

Päikesekreem on küll üks parimaid vahendeid otseselt naha kaitsmiseks, aga oluline on meeles pidada, et päikesekreem on vaid üks osa päikese kaitsevahendist. Samuti on oluline intensiivsete päikesekiirte korral viibida võimalusel varjus ja kanda sobivaid riideid.

 

Kvaliteetsed päikesekaitsevahendid

Meie valikus on Australian Gold® päikesekaitsekreemid, mis on tõeliselt kvaliteetsed ning ületavad ka kõige nõudlikuma kliendi ootused.

Australian Gold® arendus ja tootmiskeskus asub Indianapolises, USAs. Bränd on olnud päevituskosmeetika turul üle 30 aasta ning tooted on esindatud üle 50s riigis. Australian Gold päikesekaitsekreemid pakuvad laia spektriga kaitset nii UVA- kui ka UVB-kiirguse vastu. Need sisaldavad looduslikke koostisaineid, taimsete ekstraktide ning eksootiliste õlide kombinatsioone. Päikesekaitsekreemide hulka kuuluvad ka niisutavad koostised, antioksüdandid ja pronksistajad, mis annavad nahale tervisliku jume ning aitavad ennetada kuivamist ja nahaärritust.

Australian Gold Spf 15 Spray Gel Bronzer ja Australian Gold Spf 30 Spray Gel Bronzer on veekindlad päikesekaitsespreid isepruunistajatega. Pudelil on mugav pump, mis võimaldab maksimaalset kontrolli ja rikkalik segu imendub kergesti nahka ja annab värske enesetunde.

Toode sisaldab:

  • Kakadu ploomi, mis on kõrgeima C-vitamiini sisaldusega mistahes puuviljast, on tuntud kui kollageeni tootmise edendaja, mis aitab kaitsta ka vabade radikaalide eest.
  • Teepuuõli, mis on võimas antioksüdant, aitab nahka õrnalt puhastada sileda naha saamiseks.
  • Päevalilleseemneõli ja oliivõli niisutavad nahka sügavuti, et saada sile hüdreeritud nahk.
  • Aloe vera, mis rahustab ja hooldab nahka naturaalselt.
  • Pruunistaja karamell, mis annab nahale rikkaliku kuldse sära koheseks värviks.

Seega kui soovid kaitsta oma nahka ja seejuures saavutada kaunis jume, siis Australian Gold Spf Spray Gel Bronzer on kõige õigem valik.

Pere pisematele on ainuõigeks valikuks spetsiaalselt lastele mõeldud Australian Gold SPF 50 Lotion KIDS. Kreem pakub kõrget kaitset kahjuliku kiirguse eest ja blokeerib UVA ja UVB kiiri ning on parimaks päikesekaitseks lapsele.

Kui juhtub, et unustasid kasutada päikesekaitsekreemi või jäid kogemata liiga kauaks päikese kätte on  Australian Gold Shooting Aloe geel parim lahendus leevendamaks päevitusjärgset kipitustunnet. Geel pehmendab ja toidab nahapõletusi, naha ärritusi ning kuiva ja karedat nahka. Geeli koostises on Aloe vera, roheline tee, akaatsia ekstrakt, vitamiinid C ja E.

Tutvu ka meie teiste toodetega: https://medicentrum.ee/kategooria/paikesekaitse/